Trump'tan Düşes Markle'a 'Bu kadar edepsiz olduğunu bilmiyordum' dediği iddia edildi

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'ye yapacağı ziyaret öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2016’da başkanlık kampanyası döneminde Markle’ın ‘Trump seçilirse Kanada’ya taşınırım’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Trump, ''Bu kadar edepsiz olduğunu bilmiyordum” dediği iddia edildi.

Trump'tan Düşes Markle'a 'Bu kadar edepsiz olduğunu bilmiyordum' dediği iddia edildi

İngiltere’de Başbakan Theresa May’in istifasının yankıları sürerken, bir yandan da ABD Başkanı Donald Trump’ın pazartesi günü yapacağı ziyaret ülke basınının gündeminde.

Trump’ın ziyaret sırasında sürpriz bir şekilde Boris Johnson’la da görüşebileceği belirtiliyor.

Trump, Sun gazetesine May’in istifa süreci ve Kraliyet ailesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Theresa May’in istifa kararının ardından yerine geçmesi en kuvvetli isimlerden eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson’la ilgili konuşan Trump, “Boris’i severim. Seçilir mi bilmiyorum ama o çok iyi ve çok yetenekli bir adam. Bana ve ülkemize karşı her zaman pozitif bir yaklaşım gösterdi. Bence Boris iyi bir iş çıkarabilir. Mükemmel bir seçim olabilir” dedi.

'Çok iyi bir Amerikan Prensesi olacak'

Ziyareti kapsamında Kraliçe Elizabeth, Prens Charles, Prens William, Düşes Kate ve Prens Harry’yle görüşmesi beklenen Trump, yeni doğum yaptığı için kendilerine katılmayacak olan Düşes Meghan Markle hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

2016’da başkanlık kampanyası döneminde Markle’ın ‘Trump seçilirse Kanada’ya taşınırım’ ifadelerinin hatırlatılması üzerine Başkan Trump, “Bunu bilmiyordum. Ne söyleyebilirim ki? Bu kadar edepsiz olduğunu bilmiyordum” dediği iddia edildi.

Markle’ın buna rağmen çok iyi bir Amerikan Prensesi olacağını söyleyen Trump, Kraliyet ailesine katılmasının da mükemmel olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER