Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları enflasyona endekslendi! 120 ay vade ile konutun yüzde 80'ine kredi kullanılabilecek

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca insanı ilgilendiren yeni gelişmeye göre enflasyona yani TÜFE oranına endeksli konut kredisi ürünü devreye giriyor. Ayrıca bankadan yapılan açıklamaya göre, konut değerinin yüzde 80'ine kadar kredi kullanılabilecek ve 120 aya kadar vade yapılabilecek.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları enflasyona endekslendi! 120 ay vade ile konutun yüzde 80'ine kredi kullanılabilecek

Ziraat Bankası'nın yaptığı son değişiklik milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ziraat Bankası konut kredisi kullanmak isteyenler için enflasyona endeksli kredi ürününü müşterilerine sunuyor.

Bankadan konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: "Kredi faiz oranı müşteriler tarafından kredi kullandırım aşamasında seçilecek periyotlarda (6 veya 12 aylık), enflasyon oranına göre dönemsel olarak güncellenecek.

120 aya kadar vade imkanı sunulacak

Bu ürünle satın alınacak konutun yüzde 80'ine kadar kredi kullandırılabilecek. 120 aya kadar vade belirlenebilecek. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi faiz oranı 1-120 aya kadar vadede TÜFE+0,19 (aylık) marj oranı olarak belirlenmiştir."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER