Meteoroloji'den 17 il için kritik sağanak yağış uyarısı! Şemsiyesiz çıkmayın...

Son dakika hava durumu raporuna göre, ülkemizin Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgeleri ve çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış olması bekleniyor. Sağanakların gök gürültüsü ve yer yer dolu yağışı ile birlikte gelebileceği ifade edildi.

Meteoroloji'den 17 il için kritik sağanak yağış uyarısı! Şemsiyesiz çıkmayın...

Meteorolojiden Genel Müdürlüğü 17 il için son dakika uyarısı yapıldı! Yurdun; Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde ve bu bölgelere yakın illerde öğleden sonra kuvvetli olarak duyurulan sağanak ve gök gürültülü sağanağın yerel olarak doluyla birlikte geleceği kaydedildi.

Bu illerde yaşayanlar aman dikkat!

Son hava raporuna göre, öğleden sonra Marmara'nın güneydoğusu (Bursa, Bilecik, Sakarya'nın güneyi), İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak), Göller Yöresi (Burdur, Isparta), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya) sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların, yerel olarak dolu yağışıyla birlikte kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Sel, su baskını ve yıldırım uyarısı!

Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER