16 Haziran'daki Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek

İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayını tarihi, saati, moderatörü ve nerede yayınlanacağı belli oldu. Bugün CHP'li Engin Altay ile Ak Partili Mahir Ünal'ın konuya ilişkin görüştükleri ifade edilmişti. Peki, İmamoğlu - Yıldırım yayını hangi kanalda ve ne zaman yayınlanacak?

16 Haziran'daki Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayın televizyon programı için ayrıntılar netleşti. Bugün AK Partili Mahir Ünal ile CHP'li Engin Altay yayın ile ilgili görüşme yapmıştı. İki vekil düzenledikleri basın açıklamasıyla kamoyuna yayının ayrıntılarını duyurdu.

Açıklamada ilk sözü AKP Sözcüsü Mahir Ünal aldı.

16 Haziran'da bir araya gelecekler

Ünal; “16 Haziran Pazar günü saat 21:00’de ortak yayında bir araya geleceklerdir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise “Yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecek. Teknik ekibi ise AKP ve CHP ortaklaşa koordine edecektir” diye konuştu.

Moderatör İsmail Küçükkaya

AKP Sözcüsü Ünal, moderatör olarak İsmail Küçükkaya’nın seçilmesine ilişkin “Sayın Engin Altay sayın Ekrem İmamoğlu ile ben de sayın Yıldırım ile gerekli diplomasiyi sürdürdük ve ortak imza altına aldık” dedi.

Hem CHP hem de AK Parti Küçükkaya ismine olumlu yaklaştı. İki partinin temsilcileri canlı yayında ismi duyurdular. 

Uğur Dündar önerilmişti

Daha önce Uğur Dündar moderatörlük için önerilmişti. Ancak Dündar son dakikada kararından vazgeçmişti. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu canlı yayınını yönetmek için Fatih Altaylı, Didem Arslan, Ahmet Hakan ve Cüneyt Özdemir talipli olmuştu. 

Yıldırım ve İmamoğlu’nun karşı karşıya gelecekleri televizyon yayınının, kalan süre içerisinde İstanbulluların hem oy tercihini, hem de sandığa gitme kararını etkileme ihtimali bulunuyor.

ABD 'debate'leri örnek alınacak

Bu karşılaşmada, ABD’deki Başkanlık seçimlerinde uygulanan yöntem baz alınacak.

İki adaya da aynı soruların sorulduğu, eşit sürenin tanındığı, kuralları önceden belirlenmiş bir format.

İmamoğlu-Yıldırım canlı yayını ne zaman?

Canlı yayın İsmail Küçükkaya'nın sabah programını sunduğu FOX TV kanalında olmayacak. Yayın Lütfi Kırdar Kongre salonunda yapılacak ve uydu üzerinden verilecek. İsteyen tüm kanallar programı canlı verebilecekler. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER