Didem Arslan'dan canlı yayına eleştiri: "Yanlış bir gelenek haline gelir"

Ortak yayın fikrini ilk öne sürenlerden ve moderatörlüğe talip olduğunu açıkça bildiren gazeteci Didem Arslan Yılmaz dün geceki yayını eleştirir nitelikte bir mesaj yayınladı. Yılmaz, "Formatı, süreleri, soruları ve moderatörü politikacılar belirleyecekse, bu yanlış bir gelenek olur" diye konuştu.

Didem Arslan'dan canlı yayına eleştiri: "Yanlış bir gelenek haline gelir"

Habertürk Gazetesi'nde uzun yıllardır gazetecilik yapan Didem Arslan Yılmaz, İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki ortak yayın fikrini ilk atanlardan biriydi. Aynı zamanda moderatörlüğüne talip olduğunu da belirtmişti. Ancak iki parti arasında yapılan deklerasyonla moderatör Fox tV sunucusu İsmail Küçükkaya olarak belirlenmişti.

"Yanlış bir gelenek olur..."

Dün akşam Lütfi Kırdar'da yapılan yayının ardından Didem Arslan'dan eleştiri niteliğinde bir paylaşım geldi. Arslan formatın siyasiler tarafından belirlenmesine karşı çıkarak: "Adayların katıldığı tartışma programının demokrasi kültürü açısından gelenek haline gelmesini çok isterim. Ama formatı, süreleri, soruları ve moderatörü politikacılar belirleyecekse, yanlış bir gelenek haline gelir. Bunun da kimseye faydası olmaz" diye yazdı.

İşte Arslan'ın açıklaması:

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER