Fatih Portakal'dan ortak yayın için İsmail Küçükkaya yorumu!

Gazeteci Fatih Portakal, mevkidaşı İsmail Küçükkaya'nın; Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak televizyon programının moderatörlüğünü üstlenmesi hakkında yorumda bulundu. Portakal, yayını kendisinin yönetip yönetmeyeceği hakkında sorular yönetildiğini söyleyerek, "İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” diye kaydetti.

Fatih Portakal'dan ortak yayın için İsmail Küçükkaya yorumu!

İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın katılacağı ortak canlı yayını İsmail Küçükkaya'nın suncağı yani moderatörlüğünü üstleneceği Ak Partili Mahir Ünal ve CHP'li Engin Altay tarafından açıklanmıştı. Bir protokelle yayının yeri, saati ve nerede yayınlanacağı da belirlendi.

Birçok gazeteci talip oldu

Bu durumun ardından birçok insan Küçükkaya'nın Fox TV'deki mevkidaşı, ana haber bülteni suınucusu ve arkadaşı Fatih Portakal'ın yorumunu merak etti. 

Birçok gazeteci yayını sunmak için gönüllü olduğunu ifade etmişti. Bu isimler arasında Didem Arslan, Cüneyt Özdemir, Fatih Altaylı da vardı.

Nitekim, Portakal'da bu yayını sunmak için uygun adaylardan biriydi.

Fatih Portakal'dan İsmail Küçükkaya yorumu

Fatih Portakal, bu yayının sunup sunmayacağı hakkında sorular geldiğini, ancak bu sorulara hayır yanıtını verdiğini ifade etti. Portakal açıklamasında;

“Birkaç bildik isim aradı İmamoğlu&Yıldırım canlısını “sen mi yöneteceksin, ismin konusuluyor” dedi. “Hayır” dedim. Çünkü; 1- Yönetmek değil, kafamdaki soruyu sormak isterim 2- İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” diye konuştu.

İşte o açıklama:

İmamoğlu-Yıldırım yayını ne zaman yapılacak?

16 Haziran 2019'da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak. Yayın bir frekans üzerinden yayınlanacak yani isteyen kanallar programı yayınlayabilecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER