Kocaeli'de 5 kişinin yanarak hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi gözaltına alındı

Dün kamaoyunu kahreden Kocaeli Çayırova'daki testil fabrikası yangınında 4 kişi hayatını kaybetmiş, daha sonra hastanede bir kişi daha tüm müdahalelere karşı yaşamını yitirmişti. Fabrika sahibi ve binayı kiralayan kişi yangınla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Kocaeli'de 5 kişinin yanarak hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi gözaltına alındı

Kocaeli Çayırova ilçesinde, 4 işçinin yangında yaşamını yitirdiği tekstil fabrikasında soğutma çalışmaları sürdürülüyor. Yangınla ilgili soruşturma kapsamında, fabrika sahibi ve binayı kiralayan kişi gözaltına alındı.

Ne olmuştu?
Çayırova'ya bağlı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki ev tekstil ürünleri üretimi yapılan fabrikada dün yangın çıktı. Alevler, 4,5 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alınarak, söndürüldü. Fabrikada mahsur kalan 4 işçi, yaşamını yitirirken, dumandan etkilenen 5 işçi de hastanede tedaviye alındı. İşçilerin cansız bedenleri, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 4 işçiden 3'ünün Suriye uyruklu, 1'inin ise Afganistan uyruklu olduğu öğrenildi. Otopsi sonucu işçilerin kimlikleri belirlenecek.


Soğutma çalışmaları sürüyor

Öte yandan bugün fabrikada soğutma çalışmalarına devam edilirken, enkazdan hala dumanların yükseldiği görüldü. Bir ara enkazdan küçük alevler yükselirken, itfaiye ekibi su tuttu.


Fabrika sahibi ve binayı kiraya veren kişi gözaltına alındı

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yangınla ilgili 2 savcı görevlendirirken, 30 kişinin ifadesi alındı. Fabrikanın sahibi ile binayı kiraya veren kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, kaçak olarak çalıştığı öğrenilen 8 yabancı uyruklunun, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne teslim edileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER