Nagehan Alçı'nın 'Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya otelde görüştü' iddialarına yanıt geldi

Ortak yayının yarattığı gündem devam ederken, Habertürk yazarı Nagehan Alçı dün yayındayken Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın yayın öncesinde bir otelde görüştüğünü iddia etti. 'Soruların önceden verildiği' iddiaları tartışılırken İsmail Küçükkaya canlı yayına bağlanarak konuya ilişkin yanıt verdi.

Nagehan Alçı'nın 'Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya otelde görüştü' iddialarına yanıt geldi

İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında 16 Haziran'da yapılan ortak yayın hakkında tartışmalar hala devam ediyor. Dün akşam Habertürk TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu 'Türkiye'nin Nabzı' programı sırasında da Habertürk yazarı Nagehan Alçı, ortak yayın öncesi Ekrem İmamoğlu ve moderatör İsmail Küçükkaya'nın bir otelde özel görüşme yaptığını iddia etti. Soruların verip verilmediği tartışmaları sürerken İsmail Küçükkaya canlı yayına bağlandı.

"3 dakika sınırlamasını onlar belirledi"

Öncelikle kendisinin moderatör olarak seçildiğine dair açıklama yapan Küçükkaya, Uğur Dündar'ın teklifi kabul etmemesi sonucunda AK Partili Mahir Ünal ve CHP'li Engin Altay'ın kendisine ulaştığını, kendisinin de ancak ortak açıklama ve mutakabatla duyurulması şartıyla teklifi kabul ettiğini ifade etti. Bir süre sonra iki partinin genel başkanları, Erdoğan ve Kılıçdroğlu'nun da onayının alındığını kaydetti. Oturumun detaylarını konuşmak üzere iki partinin temsilcileriyle görüştüklerini dile getiren Küçükkaya, "En başta şunu tartışmışlar. 10 soru AK Parti 10 soru CHP hazırlayacak gibi… Ben bunu absürd buldum. Kabul görmedi. Bizim 1,5 saatlik görüşmede tartıştık programın süresi ve formatı. Her sorunun kaç dakikada cevaplanacağı vs. 3 dakika sınırlamasını onlar belirledi. Onlar 3 dakika 15 soru dediler. Ben de dedim ki özgün sorular da çıkabilir. Kendi aralarındaki konuşmalar sonunda böyle bir mutabakata varıldı." diye konuştu.

İsmail Küçükkaya, soruları yüzde 100 kendisinin belirlemek istediğini ilettiğini ve parti temsilcilerinin iki adayla da görüşmesini istediklerini söyledi. "Her iki adayla görüşmenizi istiyoruz dediler. Bunu bir kaç kere sordum neden istiyorsunuz diye. İki belediye başkanıyla da görüşmenizi istiyoruz dediler. İçerik formatla ilgiliydi. Ben soruların çerçevelerini verdim. Mutlaka 31 Mart’ı sorarım 6 Mayıs’ı sorarım 23 Haziran’a ilişkin soruları sorarım dedim." dedi.

Küçükkaya, İmamoğlu ile otelde görüştü

Küçükkaya, öncelikle Binali Yıldırım'ın en yakın danışmanıyla konuştuğunu, daha sonra ise Yıldıırm'ın kendisiyle bizzat telefonda konuştuğunu söyledi. Daha sonra İmamoğlu cephesine de bilgilendirme yapmak için ulaştığını ifade eden Küçükkaya, "Fatih Altaylı’nın programında soruları verdiğim iddiları gündeme getirildi. Fakat İmamoğlu da buna tepki gösterdi. Murat Ongun’u aradım dedim ki Yıldırım’a bilgilendirme yaptım size de yapmam lazım. The Marmara Otel’de 3 danışmanı ve Ekrem İmamoğlu ile konuşmam 2 ya da 3 dakikadır. Ekrem Bey basın toplantısından geldi. Dedim ki ben Yıldırım’la konuştum. Danışmanıyla da konuştum. Yıldırım bana dedi ki hiçbir kısıtlamam yok.

"Ekrem Bey hiçbir kısıtlama yok dedi, 3 dakika konuştuk"

Ekrem Bey de bana hiçbir kısıtlama yok dedi. İmamoğlu ile konuşmam 3 dakikadır. Sesi kısıktı. Ben ona bir tek soru sordum. “Bir beklentiniz var mı?" dedim "yok" dedi. Murat Ongun "İlk soruyu kime soracaksın?" dedi, "Yayın sırasında belli olur" dedim. Yıldırım ile ikinci telefon görüşmesi de yaptım üstelik."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER