Binali Yıldırım'ın 'Kürdistan' ifadesine Devlet Bahçeli tepki gösterdi

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da yaptığı konuşmasında, 'Kürdistan' ibaresini kullanması eleştiri oklarını üzerine yöneltmişti. Yıldırım'a son tepki ise MHP Genel Başkanı Bahçeli'den geldi. Bahçeli: "Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır." diyerek tepkisini isim vermeden gösterdi.

Binali Yıldırım'ın 'Kürdistan' ifadesine Devlet Bahçeli tepki gösterdi

Bahçeli'den, Yıldırım'a 'Kürdistan' tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, isim vermeden İBB Ak Parti adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır ziyareti sırasından kullandığı 'Kürdistan' ve 'Lazistan' açıklamalarını eleştirdi.

"Kürdistan olması yönünde heveslenenler karşısında bizi bulacaktır"

Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli, "Özellikle ifade etmek istediğim bir başka konu ise şudur: Milliyetçi Hareket Partisi milli bekanın amansız savunucusudur. İlkelerimizden tavizimiz düşünülemeyecektir. Ülkülerimizden kopmamız akla bile getirilemeyecektir. Duruşumuz sağlam, mayamız temiz, fikriyatımız köklü ve güçlüdür. Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır. Sözümüzden dönmedik, sevdamızdan ödün vermedik, özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik. Dünden bugüne duruşumuz aynıdır." ifadelerini kullandı.

Ne yaşanmıştı?

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da, "İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da, Lazistan mebusu da vardı. Anadolu'nun her tarafından temsilci vardı. Onun için bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER