Ekrem İmamoğlu, Yıldırım ile ortak yayının reklam gelirinin faydalı kurumlara aktarılmasını talep etti

İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Pazar günü rakibi Binali Yıldırım ile yapacakları ortak yayınla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu, eğer yayının arasında reklam verilirse, tüm kanalların elde edeceği reklam gelirlerinin faydalı kurum ve derneklere aktarılmasını teklif etti. İmamoğlu, konuya ilişkin rakibinin de bu teklife evet diyeceğini tahmin ettiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu, Yıldırım ile ortak yayının reklam gelirinin faydalı kurumlara aktarılmasını talep etti

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, öğle yemeği saatinde basına konuşarak, gazetecilerin sorularını yanıtlladı. 

Türkiye'nin gündemine oturan, 16 Haziran Pazar günü yapılacak, rakibi Binali Yıldırım ile ortak yayınları hakkında da İmamoğlu yeni bir teklifte bulundu.

"Yıldırım da olumlu yanıt verecektir"

Ekrem İmamoğlu, ortak yayına 10 dakika reklam alınabileceği konusunda duyum aldığını ve eğer yayında reklam arası olacaksa ve RTÜK yetkisi dahilindeyse bu reklamlardan kanalların elde ettiği gelirlerin topluma faydalı vakıf ve derneklere verilmesini istedi.

Rakibine çağrı yapan İmamoğlu:  Buradan RTÜK’e ve rakibimi Yıldırım’a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV’lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım. " diye konuştu.

İmamoğlu konuya ilişkin Binali Yıldırım'ın da olumlu yanıt vereceğini tahmin ettiğini ve RTÜK de dahil edilerek konu haakkında genel bir anlaşma yapabileceklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER