Erdoğan, İmamoğlu'na şart koştu: "Ordu Valisi'nden özür dilemeden o makama gelemez"

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, Haliç'te katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada, CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na mazbata için resmen şart koştu. Ordu Valisi'ne 'iti' dediği öne sürülen ancak bu iddiaları kabul etmeyen İmamoğlu için, 'Validen özür dilemedikçe, adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez" diye konuştu.

Erdoğan, İmamoğlu'na şart koştu: "Ordu Valisi'nden özür dilemeden o makama gelemez"

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması" adı verilen toplantıda yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu.

Erdoğan, bir süredir gündemde yerini koruyan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisine 'it' diyerek hakaret ettiği konusuna konuşmasında yer verdi.

İmamoğlu'nun her kesimi kucaklamak için geldiğini ifade ettiği ancak 'milletin ve devletin' valisine it diyerek hakaret ettiğini söyleyen Erdoğan: "Bu nasıl kucaklama? Sen her şeyden önce bu devletin valisine tahammül edemiyorsun ve ona kalkıp bu ifadeyi kullanıyorsun.

Sen, İstanbul gibi bir şehre belediye başkanı olmak için yola çıkıyorsun." sözlerini sarf etti.

"Özür dilemeden o makama gelemez"

Erdoğan sözlerini 'mazbata' için açık açık şart koştuğu şu cümleyle tamamladı: "Böyle bir kişi, benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe bir defa böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez."

İmamoğlu, Ordu Valisi'ne 'it' dedi mi?

Ekrem İmamoğlu bayramlaşmak için gittiği ve bir Karadeniz turuna dönüşen gezisi sırasında, Trabzon'da VİP bölümünden geçmiş, ancak Ordu Havalimanı'nda VİP kısmına alınmadığı için ortam gerilmiş ve bazı kaynaklar tarafından Ordu Valisi Seddar Yavuz'a 'it' dediği ileri sürmüştü. İmamoğlu tarafından bu iddialar defalarca yalanlandı. 16 Haziran'da ortak yayın sırasında İmamoğlu, "Basitlik yaptım demek hakretse, evet hakaret ettim." diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER