50 milyon kullanıcının bilgilerini çaldıran Facebook özelliği geri geliyor!

Facebook, geçtiğimiz yıl güvenlik açığı sebebiyle kaldırdığı "Başkasının Gözünden Gör" özelliğini kullanıcılarına yeniden sunmaya hazırlanıyor.

50 milyon kullanıcının bilgilerini çaldıran Facebook özelliği geri geliyor!

Son zamanlarda IOS tasarımında da değişiklik yapan Facebook, mobil ve web sitesi tasarımlarında da değişikliklere devam ediyor.

Kullanıcı önerilerini de dikkate alan sosyal medya devi, geçtiğimiz yıl kaldırdığı bir özelliği geri getirdi. Eski haliyle Ayarlar'a girdiğiniz zaman "Başkasının Gözünden Gör" seçeneğiyle karşılaştığınız sekme, geçtiğimiz yıl ciddi güvenlik açıklarına sebep olduğu sebebiyle kaldırılmıştı.

90 milyon kullanıcı yeniden giriş yapmak zorunda kalmıştı

Özelliğin yarattığı açık sebebiyle 50 milyon Facebook kullanıcısının bilgileri çalındığı için hesapları güvene almak isteyen Facebook, 90 milyon kullanıcının yeniden giriş yapmasını sağlamıştı. 

Yeniden devreye giren özellikle, kullanıcılar kendisinde ekli olsun ya da olmasın kimin, profilini nasıl bir şekilde gördüğüne bakmaya devam edecek. Facebook yaptığı açıklamada güvenlik incelemelerinin tamamlandığını ve özelliğin yeniden devreye gireceğini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER