WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'a neden erişilemiyor?

Milyonlarca kullanıcı erişemediği WhatsAp'ın sorununu merak edip Google'dan araştırıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsAp'a öğle saatlerinde sorun yaşanmaya başladı. Konuya ilişkin açıklama yapılmadı.Peki, WhatsApp ve Facebook çöktü mü?

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'a neden erişilemiyor?

Kullanıcılarının mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi amaçlarla girdiği WhatsApp ve sosyal paylaşım ağı Facebook'ta öğlen saatlerinden itibaren erişime sorunu yaşanması kafalarda soru işareti bıraktı. Hem web hem de mobil WhatsApp'ta mesajlar gecikmeli olarak ulaşıyor. 

Erişim sağlanamadı

Popüler mesajlaşma ağı WhatsApp ve Facebook'ta dönem dönem yaşanan erişim sorunu bayramın üçüncü gününde bir kez daha meydana geldi. Konuya ilişkin WhatsApp yöneticilerinden yapılan bir açıklama yok ancak problemin bölgesel yaşandığı biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda da Instagram WhatsApp ve Facebook'a 2 saat boyunca erişim sağlanamamıştı.

Popüler mesajlaşma ağı üzerinden ileti göndermek isteyen kişilerin mesajları gecikmeli olarak iletiliyor.

İlerleyen dakikalarda sorunla ilgili uygulamanın yetkililerinden bir açıklama yapılması bekleniyor.

Bazı kullanıcılarda ise uygulama sorunsuz olarak çalışıyor.

WhatsAp kuruluşu

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER